sobota, 16 grudnia 2023

Żeby się nic nie zapomniało.

Zimę, tę baśniową na zdjęciach uwieczniłam, ale na jej prezentację przyjdzie kolej, a dziś przystąpię do składania podziękowań za wszelkie życzenia i prezenty.
W dzieciństwie "lekuchno" się buntowałam, że imieniny, św. Mikołaj i Boże Narodzenie zlewają się pod względem prezentowym w jedną całość i czułam się z tegoż powodu nieco pokrzywdzona.
Dawno wyrosłam z takich buntów i cieszę się zawsze i wszystkim, co ktoś mi ofiaruje z potrzeby serca. Tak więc podarki nadchodziły w różnym czasie i z różnych powodów. 
A ja dziękuję WSZYSTKIM ofiarodawcom jednakowo mocno, a kolejność zamieszczania podziękowań jest zgodna z czasem nadejścia przesyłek. Liczba zdjęć jest różna ze względu na różnorodność upominków, ale jeszcze raz podkreślam, że wszystkie są jednakowo miłe memu sercu.
Zaczynamy od niezawodnej Ismeny https://szimena.blogspot.com/, która zawsze pamięta o moich świętach, nadsyła wyjątkowe życzenia pisane na starannie dobranych kartkach, przemyślane i oryginalne. Jak co roku, tak i teraz, koperty są podzielone, a ja bezwzględnie dochowuję terminu otwarcia. Czytając liczne książki, delektuję się herbatką w nowym kubku od Ismeny ( czekolada została pochłonięta w czasie wielkich opadów śniegu :-)

Kartka do której dotarłam we wskazanym czasie tak wpadła w oko Konradkowi i Kubusiowi, że musiałam wykonać dwie bombki inspirowane świąteczną kartką.
O moich imieninach zawsze pamięta Małgosia https://papierowy-jarmark.blogspot.com/, która wielokrotnie obdarowała mnie wspaniałymi karteczkami i albumami.
I nawet teraz, mimo bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej, pamiętała...
Jadzia https://jadwiga-sercem-tworzone.blogspot.com/ obdarowała mnie tyle razy, że nie zliczę.
Ona wie, że kocham jej albumy, wszystkie mają u mnie szacowne miejsce, kryją najcenniejsze dla mnie, skarby niematerialne.
To całe bogactwo niezwykłej sztuki rękodzieła. Jadzia wie, że wszystkie trafiają do mojego " skarbca".
Nie jest tajemnicą, że kocham Anioły Izuni http://kicikicitata.blogspot.com/, nie tylko Anioły, wszystko, co ta uzdolniona Osoba maluje zapada mi głęboko w serce. Nic dziwnego, że tak bardzo mnie ucieszył kalendarz z Izulkowymi Aniołami, śliczne zakładki i niewyobrażalnie piękny Słonecznikowy Anioł, taki wprost z pola w pobliżu mojego domu, na którym to polu, co trzeci rok zakwitają łany przecudnych słoneczników.
Anioły tak mnie ujęły, że do każdego z nich napisałam krótki wiersz by wyrazić swój zachwyt i wdzięczność dla Izuni.
I od Agusi https://odnowionaja.blogspot.com/ od wielu lat dostaję prześliczne prezenty będące dziełem jej rąk i rąk jej wspaniałej Mamy. Zdobią one choinkę, jej otoczenie, okna i przypominają mi o wielkiej rodzinnej miłości, jaka panuje w rodzinie Agi.
Spójrzcie na kartkę, pracę Agusi i Skarbczyk ze słodyczami, dzieło jej utalentowanej Mamy.
Karolinka https://na-sciezkach-codziennosci.blogspot.com/jest w naszej blogowej rodzinie Osobą wyjątkową i ciągle nas zaskakuje dobrocią, szlachetnością, wytrwałością i wieloma cechami tak bardzo pięknymi we współczesnym świecie.
Karolinka wzruszyła mnie i moja rodzinę ogromnie, ofiarując każdemu z moich Wnuków adwentową książeczkę zadań oraz książkę przewodnią do czytania dzieciom mądrych, wartościowych opowieści.
Listy, jeden napisała do moich Kochanych Wnuków, a drugi do mnie, sprawiły, że długo wczytywałam się w te najszczersze  słowa, które są potwierdzeniem pięknego wnętrza i jej niezwykłej osobowości.
Będziemy pracować na chwałę Bogu i pożytek dzieciom.
Zamieszczam fotografię tekstu wstępu, warto przeczytać i karteczkę namalowaną dla mnie przez Karolinkę, która przeniosła mnie w świat dzieciństwa i szkolnych lekcji Barbórkowych.
Bardzo, bardzo dziękuję za te wszystkie piękne dary, za wszystkie życzenia nadesłane różnymi drogami, za pamięć i ciepłe słowa, za życzliwość, która daje człowiekowi ciągle młodą nadzieję.
I ja się starałam w tym zabieganym czasie, o to by ucieszyć innych. 
Zgodnie z podjętą przeze mnie tradycją przekazywania każdego roku choinkowych ozdób czwórce moich Wnuków, wykonałam dla nich bombki .
A tym, którzy wychowali się na amoniaczkach ( w dawnych czasach pierniczki nie były aż tak modne jak dziś) przypomniałam smak dawnych lat. Amoniaczki już znikły, ale będzie kolejny rzut :-)
Późnym wieczorem jest chwila z książką, a tę polecam wszystkim, którzy lubią biograficzne powieści.
Wśród ogromnych śniegów uchwyciłam ostatnie piękno tegorocznych krakowiaków, które obcięłam z nadzieją przezimowania ich.
W przedświątecznym czasie nie brakuje zajęć, ale choć czasami warto wybrać się na Roraty- nabożeństwa o niezwykłym klimacie, bo Adwent w tym roku jest rekordowo krótki.
A za tydzień nadejdzie czas życzeń świątecznych, zatem do napisania.

21 komentarzy:

 1. Same cudowności, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne podarki. Wszystkiego dobrego Basiu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba najbardziej podobają mi się anioły.
  Wszystkiego najlepszego z okazji imienin!
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę jestem do tyłu w tym roku z imieninami i Świętami, ale każdemu sią taki rok przytrafia. No cóż mam nadzieję że będzie mi wybaczone.
  Fajne prezenty dostałaś, i chwała za to wszystkim dziewczynom które Cię tak hojnie obdarowały.
  I składam spóźnione życzenia imieninowe i te na nadchodzące Święta. Zdrowia życzę przede wszystkim dla Ciebie i Twojej Rodzinki !!.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogrom sympatycznych prezentów otrzymałaś, gratuluję. Talent Edit Piaf przebił się przez wszystkie trudności życia. Jej piosenki, to nie tylko pięknie zaśpiewane melodie, ale i teksty są uznane jako klasyka literatury francuskiej. Poszukam tej książki, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Basiu, bardzo dziękuję za tak miłe słowa o moich malowanych aniołach. Cieszę się, że do Ciebie trafiły i sprawiły Tobie radość. Piękne prezenty otrzymałaś. Bardzo mi się podobają drewniane, malowane bombki i te, które zrobiłaś dla wnuków. To świetny pomysł, aby co roku trafiła do Wnusia cudna bombka od Babci. Niesamowita pamiątka.
  Ściskam mocno:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne prezenty i od serca to najważniejsze, pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobro wraca Basiu. Otrzymałaś piękne prezenty wykonane z potrzeby serca. One są najcenniejsze. Aż zapachniało amoniaczkami. Ja też lubię biografie. Muszę poszukać w bibliotece. Pozdrawiam serdecznie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale piękne prezenty! Zachwyciły mnie te bombki inspirowane kartkami. Śliczne! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniałe prezenty otrzymałaś, a przy tym z pewnością mnóstwo ciepłych myśli płynących od ich nadawców :). Bardzo mi się spodobał Twój zwyczaj obdarowywania wnuków co roku własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi, to dla nich zawsze będą piękne i wzruszające pamiątki. Sama jeszcze nie mam wnuków, ale jak się pojawią, to będę pamiętać o Twoim pomyśle :). Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobremu Człowiekowi wszyscy śla dobro :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczności dostałaś Basiu, sama też jesteś osobą o złotym sercu. Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Was wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 13. Basiu cóż za mnogość prezentów, a wszystkie na PEWNO od Serca :)
  A o klimacie Rorat też coś wiem, pozdrawiam prawie Świątecznie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kochana Basiu,
  cieszę się, że zostałaś tak hojnie obdarowana, a wśród tak pięknych prezentów znalazła się i moja skromna przesyłka. A także z tego, że jednak wysłałam 4 książeczki dla Twoich wnuków, bo w pewnej chwili myślałam, że tylko 3. Na roraty chodzę, czasami nawet dwa razy na dzień - rano na 6:40 w kaplicy na moim wydziale (odprawiane są one w całości przy świecach) i jak tylko jest wieczorem czas, to o 18:00 w zaprzyjaźnionej parafii.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za piękne komentarze i życzenia ❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 16. Wspaniałości same do ciebie przyleciały Basiu :) U nas roraty raniutko, uwielbiam ten czas oczekiwania. A w tym roku na roratach cuda dzieją się :) https://www.google.com/search?client=opera&q=roraty+2023+szewco+anioły&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:3d3bf8f4,vid:scnuUoS84zY,st:0

  OdpowiedzUsuń
 17. Przepiękne prezenty. Zachwyciły mnie bombki, które wykonujesz dla swoich wnuków.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię aniołki :D Super prezenty :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Witaj w pierwszym dniu zimy Basiu
  Chyba najbardziej zazdroszczę Ci tego anielskiego kalendarza. Wiesz, że zbieram kalendarze i anioły, a dwa w jednym to już.... Chętnie zapoznam się jednak z tymi wierszykami.
  I ja dziękuję za Twoją anielską przesyłkę.
  Ciepłych Świąt Bożego Narodzenia i tylko pięknych i dobrych chwil w nadchodzącym Nowym Roku
  Pozdrawiam najdłuższym wieczorem w roku

  OdpowiedzUsuń
 20. Suną sanie pełne wiary,
  Pod choinką moc miłości,
  Zaś przy wigilijnym stole
  Niech nadzieja nam zagości!
  Niezapomnianych świąt
  Bożego Narodzenia
  Życzy...Rudbekia

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dziękuję za wszystkie odwiedziny.

  OdpowiedzUsuń