sobota, 29 czerwca 2013

Wakacji nadszedł czas...i wyników rozdania!

W szkole zapanował wczoraj radosny nastrój. Znów zadźwięczał ostatni dzwonek. Absolwenci przedstawili świetny program, w którym z wielką inteligencją i humorem zapytali nauczycieli przedmiotowców o nurtujące ich tematy. Uwierzcie mi, że pomysłowość uczniów jest jak bezmierne morze...


To było moje zawodowe- 29- te zakończenie roku szkolnego. I za każdym razem nasuwają mi się inne refleksje. Cieszymy się z wielu sukcesów, z tych spektakularnych i z tych cichych, że komuś udało się dobrze zdać egzamin, że ktoś pokonał własne lęki, że ktoś odkrył w sobie nieznane dotąd talenty, że ktoś uwierzył we własne siły...
Moment, w którym uczniowie dziękują szczerze i od serca zawsze raduje " starego pedagoga".
Pośród wielu nagród wręczanych moim uczniom znalazła się nagroda SPECJALNA dla Ani, która przez trzy lata nauki w gimnazjum obdarzała nas uśmiechem, dobrocią, radością życia, nieustanną gotowością niesienia pomocy, zaangażowaniem w akcje charytatywne. A to jeszcze cenniejsze niż wysokie oceny i wygrane konkursy. Kształtowanie człowieczeństwa to proces długotrwały, a Ania i podobne jej osoby, sprawiają, że świat nabiera cieplejszych barw. Za zgodą Ani umieszczam  nasze wspólne zdjęcie, żeby każdy zaglądający na mojego bloga miał świadomość istnienia wspaniałych, życzliwych ludzi wokół nas.

 Dla uczniów to czas wakacji, mnie zaś czekają sprawozdania, awanse zawodowe nauczycieli, remonty i mnóstwo innych spraw związanych z zakończeniem minionego roku i przygotowaniem do nowego. Ale postaram się złapać oddech...

A teraz wyniki WAKACYJNEGO ROZDANIA:
Dziękuję wszystkim za zabawę, mam nadzieję, że kiedyś znów się spotkamy.
A dziś poprosiłam o podanie szczęśliwych numerów moje dzieci ( nie wiedziały po co to zapytanie- tym lepiej, bo bezstronnie).
Pierwszym zapytanym był Konrad, autor albumu " Piękno odnalezione" i on wskazał na nr 24, tak więc posiadaczką poezji została RAESZKA!

Drugim zapytanym był Kamil, który dopomina się zawsze precyzji w moich obrazach i on wskazał na właściciela " rajskiego ptaka", którym została osoba zapisana po nr 20 czyli JOANNA J !

Justynka- żona Kamila, moja asystentka przy malowaniu wybrała osobę nagrodzoną dodatkowo niespodzianką czyli osobę z numerem 29, jest nią TROJANDA!
Niespodzianką jest obraz- grafika- wierzby, które są stałym elementem polskiego krajobrazu.Jest jeszcze upominek dla Osoby, która na moim blogu zostawiła najwięcej komentarzy- a jest nią Gosia- Stare Pianino i ona też dała pierwsze zgłoszenie, wyprzedzając minimalnie Agnieszkę, więc dla Agnieszki też jest nagroda pocieszenia. Dla Was Dziewczęta poezja...
Tak więc pięciu Zwycięzcom gratuluję i mam nadzieję, że spodobają się Wam upominki!

Bardzo proszę o przesłanie adresów na mojego maila: basia.olesno@gmail.com
W poniedziałek wysyłam paczuszki.
I już zapraszam na następną zabawę w przyszłości... Lubię niespodzianki, więc coś będzie na pewno...Pozdrawiam, Barbara.

22 komentarze:

 1. Basiu dla mnie wszystkie zakończenia roku szkolnego były zawsze bardzo wzruszające. Jak dobrze, że są takie "Anie" :)))
  Serdecznie gratuluję Nagrodzonym w zabawie, ach jakie piękne nagrody :))
  Pozdrowienia w załączeniu :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla Dziewczyn :) dziękuję za zabawę ;)
  Tyle lat w szkolnictwie podziwiam :))) dobrze ,że są takie osoby jak Ania i bardziej mnie cieszy ,ze to gimnazialistka ;))
  pozdrawiam
  Ag

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu, pieknych wakacji Tobie zycze!
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 4. To co napisałaś, to dowód Twojej dobrze wykonywanej pracy, bo można być tylko pedagogiem, ale można też być nauczycielem, a to wielka różnica. Gratuluję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu kochana ogromnie się cieszę:))życzę pięknych i słonecznych wakacji:))

  OdpowiedzUsuń
 6. To teraz dobrze wypocznij po pracowitym roku! No i gratulacje dla odbierajacych nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję serdecznie wygrania tak wspaniałych nagród:) dziękuję za zabawę i życzę udanego, zasłużonego wypoczynku:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję wszystkim zwyciężczyniom i dziękuję za milłą zabawę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa, cieszę się, że mogę kogoś obdarować tym, co pochodzi z głębin mojego serca.
  Sama też cenię sobie wszystkie drobiazgi, które ktoś wykonał własnoręcznie z myślą o drugim człowieku.
  Jeszcze kiedyś zaproszę Was do zabawy!
  Bardzo, bardzo pozdrawiam, teraz, mam nadzieję będę mogła częściej do Was zaglądać:-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje dla Szczęśliwców:) Tobie udanych wakacji i złapania zasłużonego oddechu.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję Wylosowanym i Wybranym:-) I choć nie trafiło na mnie... bo marzył mi się Twój ptak piękny:-) to i tak przecież dużą część nagród w Twoim rozdawnictwie mam w domu:-) i podczytuję, zwłaszcza gdy były ostatnie deszczowe dni, wieczorem późnym do herbaty:-)
  Tak pięknie piszesz o swoich uczniach. A wszyscy znani mi nauczyciele wokół, a troszkę ich znam, przeważnie - choć nie zawsze!! - narzekają na młodzież. Rodzice na brak zaangażowania u nauczycieli oraz ich wielką niechęć do dawania czegoś z siebie uczniom. A u Ciebie... jakiś inny świat szkolny widzę. I uczniów, którym zależy i się chce, nie mówię, że koniecznie co do nauki, ale właśnie chce im się coś poza szkołą (tak jak to dziś opisałaś o swojej uczennicy) i Tobie tak bardzo zależy na młodzieży i tak pięknie o niej mówisz. Nie narzekasz. Jestem bardzo pozytywnie poruszona. I dziękuję Ci za jak pięknie piszesz:-) A ja nareszcie mam czas i w ciągu najbliższych dni będę mocno podczytywać i oglądać zaległości w blogowym świecie. I u Ciebie z kubkiem kawy nareszcie się rozgoszczę i zaczytam się z radością:-)
  Pozdrawiam ciepło bardzo i życzę szybkiego załatwienia spraw "końcorokowych" i dużo pięknego odpoczynku:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście mam w szkole paru nauczycieli " zapaleńców", z którymi robię fajne rzeczy, o np. mój matematyko- informatyk, p.Heniu, który w czerwcu stworzył z uczniami w ramach projektu edukacyjnego, stronę
   www.powisle-dabrowskie.pl Warto zobaczyć, bo tam pokazują nasz region. Mamy też szkolną gazetę i mnóstwo imprez środowiskowych, pewnie kiedyś o tym napiszę. Skoro jesteś Edytko fanką moich wierszy, przypomnij, które z małych tomików Ci wysłałam, to zrobię Ci kserówkę reszty ( tzn. tych co już dawno się rozeszły).
   Dzięki za ciepłe słowa. Jestem dość wiekowym nauczycielem, ale staram się być aktywna ...pa.

   Usuń
 12. Ja, to mam szczęście :).

  Bardzo się cieszę, że to mi dopisało szczęście. Muszę też podziękować Konradowi :).

  Lecę wysłać adres.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym tygodniu będziesz się mogła poświęcić poezji, pozdrawiam:-)

   Usuń
 13. Gratuluję szczęściarkom:)))piękna jest Twoja poezja:))czytam i się wzruszam:)))a obraz zachwyca wszystkich odwiedzających mnie:))pozdrawiam i życzę miłych wakacji:))

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo się cieszę Bożenko z Twojej radości i pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiesz, wygladasz jak uczennica! w zyciu nie powiedzialabym, ze masz 29 lat kariery nauczycielskiej za soba! doprawdy jestem zdumiona. Zycze ci wspanialych milych wakacji i do nastepnego spotkania na blogu :)Ja zaczynam urlop dopiero za miesiac):

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo jesteś milutka wziąwszy pod uwagę, że pracę w szkole zaczynałam po studiach, to już wcale nie byłam taka młoda! A może pomyliłaś mnie z Anią? Żarty żartami, ale w szkole musi się trzymać fason! Pozdrowionka i jadę... do pracy, pa.

   Usuń
 16. oooooooooo a ja się chyba spóźniłam:( Dawno nigdzie nie zaglądałam.

  OdpowiedzUsuń