piątek, 9 grudnia 2016

Wiadomości z ostatniej chwili!!!

Wyjątkowej urody" diabliczki" nie zdołały uprowadzić dyrektorki:-) W obronie stanął św. Mikołaj, który w szczodrości swojej wręczył na dodatek symboliczny pakuneczek słodkości.
Każdego roku obchodzimy wesoło ten dzień, a w tym roku przesunął nam się w kalendarzu o dwa dni, ponieważ na początku tygodnia nasze Gimnazjum zostało poddane ewaluacji zewnętrznej.
Zupełnie nie rozumiem potrzeby takiego działania w perspektywie  zmian oświatowych ( wszak za dwa i pół roku będziemy już tylko w kronikach i we wspomnieniach absolwentów), ale decyzje władz oświatowych nie podlegają dyskusji więc się poddałam tejże ewaluacji wraz z całą szkołą w obszarach dotyczących respektowania norm społecznych i indywidualizacji procesu nauczania.
Dwaj doświadczeni Panowie Wizytatorzy stworzyli bardzo miłą atmosferę, a my przecież od dawna wiemy, że każde dziecko jest inne i z każdym pracuje się inaczej. Nie było więc powodów do stresu i teraz oczekujemy na raport i podsumowanie wyników. Cieszy mnie fakt, że podczas prowadzonych przez Wizytatorów wywiadów, bardzo dobrze wypowiedzieli się o nas Uczniowie, Rodzice, Partnerzy Szkoły i przedstawiciel organu prowadzącego. Jednak prac organizacyjnych miałam mnóstwo i dopiero dziś mogę podziękować kolejnym Osobom, które pamiętały o moich imieninach, nadesłały życzenia, zamieściły imieninowe komentarze i ciepło myślały o mnie w tamtych dniach- bardzo dziękuję.

Zdjęcie z Mikołajem stało się okazją do prezentacji poncza wykonanego przez Mistrzynię filcowania Ewunię z
http://artesania-rekodzielo.blogspot.com/
której postawiłam kolejne zadanie do wykonania- dalie. Prezent imieninowy pochodził od moich kilku koleżanek, ale ja mogłam wybrać kwiaty:-) Dla Ewuni w tym temacie nie ma rzeczy niemożliwych, więc mam piękne dalie jak z ogrodu mojego Męża. Poniższe zdjęcie w przybliżeniu obrazuje doskonałość dzieła Twórczyni.
Kolejną ogromnie miłą niespodzianką
była " mikołajkowa" przesyłka od Wandzi,  https://leptir-visanna7.blogspot.com/ z którą znamy się od niedawna, więc byłam ogromnie ucieszona i wręcz zażenowana tak wartościowym prezentem, jakim jest chusta przez Wandzię wydziergana w cudnych barwach, a wzór znawcy potrafią sobie nazwać.
Poniżej prezentuję to wspaniałe dzieło
" na ludziu" uchwycone znienacka przez koleżankę podczas "obchodu" korytarza szkolnego. Ogromnie dziękuję Wandzi za bardzo trafiony upominek bo ja dziergać nic a nic nie potrafię, a kocham takie rzeczy.


Ten śliczny Anioł to również upominek od sympatycznego, młodego Małżeństwa,  które znając moje upodobania, postanowiło mnie obdarować bardzo szczerze.

O imieninach pamiętała też niezrównana w swych talentach Janeczka ( zawsze pamięta)
http://janeczkowo.blogspot.com/ nadesłała śliczną kartkę i frywolitkowego Anioła bo wie, ze ja kocham frywolitki, a sama " nie frywolitkuję". Bardzo dziękuję Janeczko za wierną pamięć.
Wzruszył mnie też dar od Vittorii dla nas- nauczycieli, wykonany przez nią i jej Mamę podczas turnusu rehabilitacyjnego jako podziękowanie za pomoc w odzyskiwaniu zdrowia i sprawności naszej przemiłej Uczennicy.
Tymi pięknymi darami się podzieliłam z Wami na dowód, że istnieje wiele dobra w świecie, choć ono zawsze jest cichutkie.
I wiele piękna też istnieje, wystarczy dosłownie wyjść na drogę...
Zatem piękna i dobra nieustannie Wam życzę.

33 komentarze:

 1. Widzę, że Lubisz swoją pracę i to jest piękne. Wyglądasz przepięknie, a włosy wspaniałe do pozazdroszczenia (zazdrość to zła cecha). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dotąd nie wiedziałam,że Anioły mają też czarne długie włosy;)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ponczo bardzo piękne, wzór chusty trudno odróżnić na ciemnym tle i przysłonięty burzą włosów. Imponujące są Twoje włosy Basiu, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapewniam, że chusta jest piękna, a włosy jakoś tak same rosną, choć ich nie rozpieszczam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie Ty masz długie włosy!
  Chusta piękna, poncho cudne.

  Nie rozumiem "reformy" (gdzieś znalazłam słowo "deformy"). Pozostaje "robić swoje"...

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas ewaluacja miała miejsce w kwietniu w okresie egzaminów gimnazjalnych... zamieszanie. Fajną mikołajkową tradycję macie, a Ty wszechstronnie uzdolniona jesteś Basieńko. Pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
 7. Basiu, myślałam, że to zdjęcie gimnazjalistki stojącej przed gazetką. Masz włosy jak anioł! Nic dziwnego, że diabliczki chciały Cię uprowadzić:)
  Gratuluję prezentów od serca, ponczo jest niesamowite.
  Tulę mocno.

  OdpowiedzUsuń
 8. piękne podarunki- sama bym nosial:-D Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Basiu, przyjmij spóźnione, ale najszczersze życzenia Imieninowe.
  Dużo radości i pogody ducha, i oczywiście zdrowia i jeszcze raz zdrowia:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Basiu, włosy masz wspaniałe, a podarunki cudne, bo od serca, pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Basiu spóźnione ale szczere, wszystkiego dobrego życzę :-)
  Prezenty otrzymałas wspaniałe a jakie masz piękne, dlugie włosy :-)
  Ciepło pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne prezenty Basiu otrzymałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piekne masz włosy, Basiu! - dołaczam do grona zachwyconych, bo jest sie czym zachwycić!Śliczne dostałaś prezenty - chusta i ponczo wspaniałe!:-))

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne diabliczki od prawej do lewej :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Basiu wyglądasz pięknie, zazdroszczę włosów :)) Dostałaś cudowne prezenty :)
  Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem kolejną osobą zachwyconą Twoimi włosami i figurą. Również myślałam, że ubrałaś w chustę uczennicę. U mnie w szkole też Mikołaj nas odwiedzał, z psotnymi diabełkami - fajne wspomnienia.
  Dziękuję Basiu za zdjęcie w ponczu.
  Serdecznie pozdrawiam.
  P. S. Wszystkie upominki piękne i widać w nich serce.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuję za życzenia i miłe słowa. Jeśli mowa o włosach to skróciłam je do ramion cztery lata temu, a one odrastają uparcie i tak naprawdę całe życie noszę takie długie włosy. Zazwyczaj upinam je w różne koki, bo tak praktyczniej.Farbuję niezbyt wyszukanymi farbami, rzadko stosuję odżywki i chyba genetyka robi najwięcej, bo moja Mama,moja Babcia, moja Prababcia etc...takie warkocze nosiły.

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja się zastanawiałam jaką Basię oprócz swojej siostry znam i skleroza ....ale nic to. Przyjmij i ode mnie moc spóźnionych serdeczności. Wszystkiego co najlepsze Basiu w życiu zawodowym i osobistym.

  OdpowiedzUsuń
 19. Aniu, czy Twoja siostra to Basia T.a brat to Michał, czy to tylko zbieg okoliczności?

  OdpowiedzUsuń
 20. Wyhodowałaś piękne włosy. Ślicznie wyglądasz Basiu. Wszystkie prezenty, jakie otrzymałaś są fantastyczne i widać, że sprawiają Ci wielka radość. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Basiu najdroższa, wybacz, że tego roku nic z mojej strony prócz pisemnych życzeń... Nadrobię wszystko po 8 stycznia. Pięknie wyglądasz, kochana, a włosów z lekka zazdroszczę Tobie. Przecudownie zostałaś obdarowana, ale jak to powiadają, co z serca wychodzi, do serca wraca... Jak zwykle pięknie zdjęcia zamieszczasz- szczególnie natury, która w każdym momencie wzbudza zachwyt nad istnieniem. Serdeczności życzę <3 :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jakie piękne włosy :)))myślałam,że to któraś z Twoich uczennic a to sama pani dyrektor:))super

  OdpowiedzUsuń
 23. Muszę się starać żeby gimnazjaliści nie podejrzewali, że jestem z epoki dinozaurów:-))))

  OdpowiedzUsuń
 24. Basieńko w ponczu i w chuście wyglądasz rewelacyjnie,no nie mogę nie wspomnieć o włosach WOW 😲😍👌
  Prezenty wszystkie piękne dostałaś,a te namalowane wełną dalie cudne,Ewa jest niesamowita.
  Buziaki zostawiam dla Ciebie 😊

  OdpowiedzUsuń
 25. Basiu,
  wyglądasz cudownie a Twoje włosy faktycznie są przepiękne.
  Jesteś wyjątkową osobą to i prezenty są wyjątkowe.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 26. pozdrawiam Basiu bardzo serdecznie!
  Wiele radości i podglądania piękna życzę :)

  pozdrawiam
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 27. Ostatnie niebo dech mi zaparło swoim widokiem i życzę Ci, Basieńko, żebyś w swoich poczynaniach dostrzegała zawsze piękno ale nie prostotę. Wizytacja mam nadzieję doceni trud i wyjątkowe podejście do uczniów, które gwarantuje dobry start w życie.
  ps. tu gdzie trafiły moje dzieci do gimnazjum nie było słodko, ale może to był początek i wszyscy musieli się nauczyć. Kiepsko, że teraz kiedy nabiera sensu, znowu się zmienia, mając za nic trud ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 28. BASIU SERDECZNOŚCI SPOŹNIONE ALE SZCZERE ŻYCZENIA IMIENINOWE FOTKI ZEBY NIE POWIEDZIEC PIEKNE LECZ WSPANIALE POZDRAWIAM SERDECZNIE

  OdpowiedzUsuń
 29. Basiu, przesyłam spóźnione życzenia imieninowe - wszystkiego NAJlepszego.
  I gratuluję wszystkich wyjątkowych prezentów :-)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń