poniedziałek, 31 grudnia 2018

Wszyscy jesteśmy Uczniami...

Czułam potrzebę napisania kolejnego " starorocznego" posta.
Bo jakże nie podziękować za wszystkie dni odchodzącego roku, za całe bogactwo przeżyć, których dostarczały kolejne godziny...
Pierwsze trzy fotografie nie są przypadkowe. To miejsca, w których jest mi dobrze, miejsca, w których w ciszy, mogę podziękować Bogu za wszystko...
-za chwile dobre, szczęśliwe, ale i za te smutne, bo każda z nich była po coś mi dana,
-za ludzi, tych dobrych, którzy wnosili w moje serce pokój i radość, ale i za tych, którzy mnie bardzo ranili bym mogła uczyć się przebaczać,
-za każdy wschód i zachód słońca, za piękno całego stworzenia, nawet tego, którego potrzeby nie potrafiłam rozumowo uzasadnić,
-za chwile modlitwy, sam na sam z Bogiem i Jego Świętymi, a zwłaszcza za możliwość przewędrowania każdego 18 dnia miesiąca śladami bł. Karoliny,
- za moją Rodzinę, która jest dla mnie najważniejsza i za to, że w minionym roku pojawili się na świecie Jakub i Tomasz, poszerzając grono ukochanych Wnucząt,
-za to, że nie przybyło pustych miejsc przy wigilijnym stole,
- i za tysiące innych, codziennych, małych i dużych darów...
A przecież każdy dzień jest lekcją i od nas zależy ile z tej lekcji skorzystamy, wszak całe życie jesteśmy uczniami, ale żadna lekcja- żaden dzień się nie powtórzy...
Nigdy nie robię noworocznych postanowień, ale to jedno mogę zaplanować:
nie marnujmy żadnej chwili naszego życia na zawiść, nienawiść, narzekanie, a skupmy się na odnajdywaniu okruchów dobra i dziękowaniu za dar życia swojego i bliskich.
A skoro o podziękowaniach mowa, to kieruję je do Agatki https://aggajas.blogspot.com/
za Madonny, zawieszkę i piękne życzenia. 
Marii- utalentowanej rękodzielniczki, wszechstronnej Bożenki http://bozenaskowo.blogspot.com/, i mojej Alusi- fantastycznej malarki
Eluni http://rekodzieloeluni.blogspot.com/za piękną Matuchnę i śliczną frywolitkową gwiazdkę oraz Janeczki http://janeczkowo.blogspot.com/za wspaniałą kartkę i życzenia.
Na zimowe wieczory polecam kolejną bardzo dobrą książkę, którą przeczytałam w błyskawicznym tempie. W nawiązaniu do tytułu posta, powiem, że główne bohaterki otrzymały wiele życiowych lekcji. Książkę polecam szczególnie nazbyt ambitnym rodzicom, którzy zapominają, że od niezliczonej liczby zajęć pozalekcyjnych, ważniejsze jest szczęśliwe dzieciństwo w otoczeniu najbliższych wspierających dziecko miłością.


Wam Wszystkim, którzy sprawiacie, że mój blog jest zawsze żywy, składam najszczersze życzenia, by każdy dzień nadchodzącego roku był okazją do czynienia dobra, dostrzegania piękna, dziękowania za każdą chwilę życia, radowania się drobiazgami dnia codziennego i rozumienia, że nie wszystko o co prosimy może być nam dane...
Dziękuję za Waszą obecność, ciepłe słowa, liczne prezenty, za zaufanie, jakim mnie darzycie, za możliwość podziwiania Waszych prac, podróżowania z Wami i korzystania z różnorodności Waszych pasji i talentów. 
Obyśmy w zdrowiu i szczęściu doczekali kolejnego Starego Roku.

39 komentarzy:

 1. Tak Basiu jest za co dziękować w Starym Roku. Oby ten Nowy również był szczęśliwy, czego Ci z serca życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne życzenia......niech każdy weźmie sobie po trosze- żeby dla Wszystkich starczyło Dusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - jak najwięcej pięknych wspomnień

  OdpowiedzUsuń
 4. Basiu, dziękuję za piękne życzenia:)
  I tak króciutko - Dobrego Roku!
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 5. Blog jest żywy chyba głównie dzięki Twojemu ciepłu. I umiejęności bycia wdzięczna, której wciąż uczysz.
  Wszelkiego dobra, Basiu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Basiu Twoja kapliczka,przywołała moje wspomnienia z dzieciństwa :)
  Piękne życzenia z całego serca dziękuję,życzę Ci Basiu wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dziekuję za Waszą obecność 😘

  OdpowiedzUsuń
 8. Basiu życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku owocnego w dobre wydarzenia godne zapamiętania i chwile dzielone z ludźmi z życzliwością w sercach. :) Uściski ciepłe

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie napisane Basiu:))życzę Ci aby te wszystkie Twoje potrzeby zostały spełnione:))a przede wszystkim zdrowia dla całej Twojej rodziny,żeby nikogo nie brakło w kolejne święta przy stole:))

  OdpowiedzUsuń
 10. O, tak, Basiu trzeba dziękować za chwile, które dane nam było przeżyć. Z okazji Nowego Roku życzę samy fantastycznych chwil i dużo zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zastanawiamy się jak nam minął bieżący rok. Każdy miał jakieś radości i smutki. Teraz życzmy sobie zdrowia i pomyślności w tym kolejnym roku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Basiu dziękować warto zawsze za każdy przeżyty dzień, za każdą chwilę i za naszych Bliskich i Dalszych oraz tych którzy byli obecni w naszym życiu, a teraz patrzą na nas z góry:) Dla Ciebie i Twoich Bliskich samych wspaniałych chwil w Nowym 2019 Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Basiu najmilsza, niech ten Nowy Rok przyniesie Ci tylko dobre i piękne dni. Dobrze, że jesteś!

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie powiedziane o tej zawiści i nienawiści... nie ma co marnotrawić czasu na to, co złe, co zabija w nas dobro i piękno życia. Wszystkiego najlepszego Basiu na nowy rok, samych dobrych, wesołych chwil, a jak najmniej tych smutnych i złych, aby ten nadchodzący rok był jak najlepszy dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Pozdrawiam ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Doczekalam sie tych cudownych zimowych pejzazy… Piekny "staroroczny" post. Nie mozna sobie wyobrazic piekniejszego… U nas juz Nowy Rok 2019. Pani Basiu, z calego serca zycze aby byl on dla Pani i Pani Bliskich szczesliwy, pelen wszelkiego powodzenia i bogaty w niezapomniane wedrowki blizsze i dalsze.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkiego co najlepsze w tym Nowym 2019 Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne słowa!
  Cieszę się Basiu że mogłam Cię poznać:)
  Życzę Ci wspaniałego 2019 roku!

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziękuję Basiu za tak piękne życzenia. Ja też chciałabym Ci życzyć wszystkiego co najlepsze w tym Nowym, 2019 Roku. Zdrowie by było, szczęście by się mnożyło. Przesyłam noworoczne całusy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękny post podsumowujący stary rok.
  Dziękuję pięknie za życzenia . Ja także życzę wspaniałego Nowego Roku w zdrowiu i szczęściu.

  OdpowiedzUsuń
 20. Witaj po raz pierwszy w Nowym Roku.
  Widzę, że również, dostałaś wiele życzeń na święta i Nowy Rok. Ja dodatkowo miałam jeszcze urodziny i do dzisiaj nie uporałam się z odpowiedzią na wszystkie piękne życzenia. Przepraszam zatem, że dopiero teraz dziękuję za Twoje piękne życzenia.
  Jednak w tym roku najważniejsze jest jedno życzenie. Chciałabym zwolnić tempo i zamiast słowa "muszę" mówić "teraz przez chwilkę nic nie będę robić. Nie będę zorganizowana, punktualna, wcześnie wstawać... Teraz posłucham tylko moich myśli, powącham kwiatów, spojrzę na gwiazdy...". Bardzo chciałabym, aby ten rok był dla mnie szczęśliwszy.
  Mam nadzieję, że Tobie ten rok przyniesie też wiele radości.
  Życzę więc nam, abyśmy mogły doświadczyć spełnienia składanych życzeń.
  Ponoć czasem jestem czarownicą i chociaż nie mam swojej magicznej różdżki to chciałabym Ci wyczarować na Nowy Rok same kolorowe dni

  OdpowiedzUsuń
 21. Basiu pięknie napisałaś:)))
  Dobrego Roku:)))
  Pozdrawiam serdecznie Lucy:)))

  OdpowiedzUsuń
 22. Droga Basiu Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, dużo zdrówka, miłości i samych radości !
  Post oczywiści wspaniały !

  OdpowiedzUsuń
 23. Pięknie to napisałaś. Nie każdy pamięta o dziękowaniu, najczęściej uważamy, że wszystko to się nam należy. Życzę Ci Basiu w Nowym Roku miliona powodów do dziękowania !Niech Bóg obdarzy łaską Ciebie i Twoich bliskich. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo piękne życzenia Basiu, dziękuję z całego serca. Mam nadzieję, że przed nami wiele nowych, wspaniałych dni, nowych marzeń i nowych wzruszeń. Przesyłam noworoczne uściski :)))

  OdpowiedzUsuń
 25. Basiu, przecudne życzenia, za które bardzo dziękuję.
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Basiu ! Ja Tobie dziękuję za to, że jesteś :) Może nie tak regularnie, ale zawsze z ciekawością i chęcią tu zaglądam. Płynie od Ciebie dobroć i spokój :) Twoje postanowienie noworoczne, by nie narzekać i nie tracić życia na marudzenie - jest bardzo dobre. Pewnie postanowię to samo.
  Niech Ci zdrowie dopisuje i niech nie omijają Cię radosne chwile. Obdarzaj swoją dobrocią i uśmiechem wszystkich ludzi, których spotykasz na swej drodze, a świat będzie lepszy i piękniejszy! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Jestem Wam wdzięczna za wszystkie słowa płynące z głębi serc...

  OdpowiedzUsuń
 28. Basiu, przepiękny "wdzięcznik" :) Życzyłabym sobie abyśmy każdy dzień zaczynali od wdzięczności za to, co mamy. Żyłoby nam się o wiele lepiej. Basiu kochana! Życzę Ci z całego serca wspaniałego roku, wiele miłości i cudownych ludzi wokoło. Rozświetlaj moja rzeczywistość bez ustanku pięknymi słowami, zdjęciami i wierszami. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Wspaniałe życzenia Basiu.:) Życzę w nowym roku wszelkiego dobra, Bożego błogosławieństwa i opieki Mateczki.:)

  OdpowiedzUsuń
 30. Oj tak, jestem dumna z siebie, że tyle osiągnęłam w zeszłym roku, czyli skorzystałam, choć mogłam się załamać nie raz:-) Mam nadzieję, że to co się nauczyłam będzie owocowało coraz lepszym życiem. Szczęśliwego Nowego Roku, Basiu :-)))

  OdpowiedzUsuń
 31. Basiu, dziękuję za piękne życzenia !! Tobie i Twoim najbliższym również życzę szczęśliwego Nowego Roku !!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Pięknie byłoby jakbyśmy wszyscy mogli nie tyle postanowić, co zrealizować takie jedno postanowienie...

  OdpowiedzUsuń
 33. Basiu! dziękuję za każde słowo tu zamieszczane. Masz w sobie tyle dobra, którym się dzielisz. Dziękuję za życzenia. Tobie i Twoim bliskim również życzę zdrowia, radości i wielu łask Bożych w tym Nowym Roku 2019. Pozdrawiam i ściskam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 34. Oby w zdrowiu Basiu - wszystkiego dobrego dla Całej Twojej Rodzinki i dla Ciebie!!
  sciskam!

  OdpowiedzUsuń
 35. Taka wdzięczność za każdą, nawet najmniejszą chwilę to klucz do prawdziwego szczęścia. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 36. Dobrze o tym pamiętać, nie tylko przy okazji spotkania Starego z Nowym. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 37. Basiu, jakie cudowne, wzruszające podziękowania! Pan Bóg ma na ziemi Anioła w Twoim sercu.

  OdpowiedzUsuń
 38. Każdy z nas ma za co dziękować...

  OdpowiedzUsuń