środa, 3 maja 2017

"Tu moje miesce, tu nasz Kraj..."

Dzisiejszy post poświęcam Ojczyźnie postrzeganej przez pryzmat mojej małej Ojczyzny, która jest piękna i jest moim domem...
Słowa są tu zbędne, niech je zastąpią fotografie...Od wielu lat młodzież naszego Gimnazjum
w dniu 3 Maja,
w święto Królowej Polski
i zarazem rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja, prezentuje podczas mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny,
program poświęcony Ojczyźnie.
Dzisiejsze święto w kalendarzu świąt kościelnych jest nieobowiązkowe,
ale mimo tego, kościół był wypełniony po brzegi.
Jak w każdym roku,
od chwili powstania Gimnazjum,
władze samorządowe złożyły w darze bukiet biało- czerwonych kwiatów ( na zdjęciu).
W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy z wizerunkiem naszego Patrona, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który Ojczyznę miłował całym sercem.
Przybyły też ze sztandarami jednostki OSP oraz młodzieżowa i dziecięca drużyna pożarnicza, wszak jutro dzień ich patrona, czyli św. Floriana.
Historia naszej Ojczyzny, bogata i tragiczna przypomina nam o naszej powinności pamiętania o Tych, co przez lata, w różny sposób, torowali drogę ku wolności.
Pewnie wiele osób spędziło długi majowy weekend w przepięknych miejscach świata i dobrze, jeśli te osoby zechcą się podzielić relacjami.
Zaś ja, pozostając w domu, cenię sobie to, co choć skromne, ale zawsze jest w zasięgu moich oczu i serca...

29 komentarzy:

 1. Ha... wolny czas spędzam w domu nawet nie w ogrodzie, do którego możne jutro wpadnę;
  bardzo ładne zdjęcia zaserwowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia, które mówią same za siebie, więc stwierdzenie, że słowa są zbędne, jest jak bardziej na miejscu. Basiu droga, uwielbiam Twoje miejsce na ziemi, uwielbiam Twoje małe ojczyzny, uwielbiam Twojego bloga... :) <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też spędzam ten dzień w domu Basiu. Deszcz pada, a wiatr porusza flagą na balkonie.
  Piękna jest Twoja Mała Ojczyzna...
  Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoje posty są zawsze na czasie, co uzmysławia mi, że to ja jestem jednak odległa od nich. Jestem patriotką ale najwyraźniej prezentuje się on ciut inaczej. Cieszę się, że Ty stoisz na straży porządku i tej poprawności. Bardzo Ci za to dziękuję bo chyba w ogóle bym odpłynęła gdzieś tam... a tak dzięki Tobie ,,jestem,, :)
  Moc buziaków :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeci raz podchodze do tego komentarza :] Dwa razy już wyleciałw kosmos.

  A ja tak bardzo chcę napisać jak to wazne by mieć swoje miejsce na ziemi. Korzenie. Nawet jeśli się jest obywatelem świata w najlepszym znaczeniu tej frazy.

  I ze świadomością, że prawdziwa Ojczyzna jest w niebie. Ale to wcale nie znaczy, że ta ziemska jest nieważna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś w domu Basiu ;-) bez zbędnych słów ,,zdjęcia mówią same za siebie.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, potrzeba przynależności, do wspólnoty, języka,kultury, historii, to coś pięknego. To stały ląd. To mój ląd. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Basiu, u Ciebie zawsze można pooddychać Ojczyzną :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie jak zwykle, flagi wywieszone, msza, a potem nasz kochany ogród, oglądany z zacisznej ławeczki. Pogoda dopisała, przyroda sama zrobiła świąteczną dekorację, z bielą kwitnących wiśni i czerwienią tulipanów. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też zostałem w domu. Patrząc na pogodę to był dobry wybór. Cieszę się, że trafiły się przynajmniej dwa słoneczne popołudnia.
  Piękna jest Twoja okolica :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne zdjęcia, ja dzisiaj wybrałam się na wycieczkę rowerową bo nie padało :-) pozdrawiam cieplutko :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ważny temat poruszyłaś, jak ważna jest dla nas Ojczyzna. Ja mam swój wielki świat wokół siebie i nie chciałabym zamienić na inny. A jak wygląda można zobaczyć na moim blogu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja byłam w Zoo z dziewczynkami , mimo Ze nie lubie zbyt ...
  Ale na blogu wisi najpięknieszy ogród Ever , zapraszam cie do niego

  OdpowiedzUsuń
 14. Nasz kraj jest piękny, cudowny i nie chciałabym mieszkać nigdzie indziej na ziemi. Jestem szczęściarą! Pozdrawiam Cię kochana Basiu:*

  OdpowiedzUsuń
 15. Basiu, nasza Polska, nasza ojczyzna jest wspaniała i cieszmy się, że tu żyjemy, tu się wychowaliśmy, tu przeżyliśmy najcudowniejsze chwile... Wierzę, że będzie ona trwać długo, długo, długo i nikt ani nic nam jej nie odbierze. Pozdrawiam majowo i zapraszam do swoich kącików, w tym do dyskusji pod moim ostatnim postem! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ładne zdjęcia. Piękne bukiety ze świeżych kwiatów. Piękna nasza ojczyzna.
  Basiu tegoroczną "majówkę" spędziliśmy w Opolu. Było rodzinnie, wesoło i częściowo na świeżym powietrzu. Wypoczęci wróciliśmy do domu. Serdecznie Cię pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękna uroczystość i jak fajnie,że tyle ludzi na niej było..
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Oby, Basiu, "Twoje" dzieci zrozumiały co to znaczy "wolność" i nie zostały hipokrytami na stanowiskach! Czego nam wszystkim życzę z całego serca !

  OdpowiedzUsuń
 19. Gdzie dom nasz tam Ojczyzna, Twoje miejsce na ziemi jest CUDNE, zdjęcia mówia same za siebie. Szkoda tylko, że w ten długi majowy weekend zabrakło słońca. Dla mnie dzień flagi jest ważnym dniem, dodatkowo to urodziny mojego taty(nie ma go juz z nami) więc szczególnie o tym pamietamy. Mimo braku pięknej pogody udalo mi sie złapać trochę słońca w Ogrodzie Botanicznym ( zapraszam do siebie na blog, zaraz wstawię post.Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdjęcia wspaniałe! Naprawdę, piękna jest nasza Ojczyzna, wraz z jej bogatą historią - i kulturą, która nie zanikła mimo tak wielu przeciwności losu, z jakimi się zmagaliśmy...

  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 21. Basiu, przepiękne zdjęcia. Zawsze powtarzam, że nasza Ojczyzna jest Najpiękniejsza!
  Musieliśmy zostać w domu ze względu na pogodę i Bellusię. Tym razem nie mogliśmy zostawić ją z zaprzyjaźnioną osobą.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ważny i mądry post Basiu ! Zdjęcia są pięknym dopełnieniem całości. Polska z biało-czerwonych goździków cudowna !
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ważne Basiu jest patriotyczne wychowanie młodzieży w oparciu o takie wzory, jak Patron szkoły. Ten szczególnie. Zapraszam na swój blog http://przedspiew".bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Basiu piękne to twoje miejsce na ziemi. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Piękny jest ten nasz kraj i życia mało żeby go dokładnie poznać. Na majówkę nie wyjeżdżałam, miałam nadzieję na wypoczynek w ogrodzie ale pogoda nie dopisała. Ale dziś było już pięknie.
  Miłego weekendu Basiu!

  OdpowiedzUsuń
 26. Pięknie Basiu piszesz i zgadzam się z Tobą, że nasze małe ojczyzny są piękne.
  Lubię podróże, ale kiedy wracaliśmy 3 maja do domu z Grecji, cieszyłam się, że za niedługo będę w moim Rybniku, w mieście, które jest moją małą ojczyzną.
  Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam Cię bardzo ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 27. Basiu, ale nasza ojczyzna jest tak piękna i różnorodna, że aż żal spędzać majowy weekend gdzie indziej. Szkoda tylko, że tak niewiele osób potrafi dostrzec jej piękno! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 28. W pierwszym zdaniu zawarłaś bardzo ważną uwagę - o naszej Małej Ojczyźnie... Każdy ją ma, może odrobinę inną, ale te nasze małe Ojczyzny składają się na tą wielką, wspólną. I tak myślę, że jeśli każdy z nas będzie kochać i szanować tę małą, to złoży się to na miłość i szacunek do tej wielkiej, wspólnej.

  OdpowiedzUsuń