poniedziałek, 16 lutego 2015

Trudny wybór, wielka radość...


Zachowałam się jak prawdziwy belfer w tym candy:-)
No cóż, po trzydziestu latach pracy nabyłam pewne prawa:-) Ale zaraz się usprawiedliwię...
Otóż prosząc Was o wskazanie najciekawszego posta, pragnęłam uzyskać informację zwrotną na temat mojego bloga. Przecież piszę dla Was, więc Wasze zdanie odgrywa tu główną rolę. Zawsze można coś zmienić, poprawić, dołożyć...Dlatego bardzo dziękuję za każdy głos, ten konkursowy i ten poza konkursem. Wyciągam wnioski, dokonam ewaluacji... i będę pisać dalej, skoro mam tylu wspaniałych Czytelników. Po 290 postach nabrałam pewnego doświadczenia, czytam wnikliwie każdy komentarz i chociaż czasami odpisuję " hurtem", z braku czasu, to każdy komentarz jest dla mnie ważny.
Problem tylko z nagrodzeniem najciekawszej wypowiedzi, bowiem wszystkie były budujące i treściwe. Łatwiej oceniać zadania matematyczne, tam zasady są proste i klarowne...
Ale sama tego chciałam, więc proszę o wybaczenie te Osoby, którym nie udało się zdobyć nagrody- przyjmijcie ode mnie chociaż te skromne podziękowania!
Zapewniam, że Wasze szczere komentarze sprawiły mi wiele radości.
A nagroda główna, obraz z konkursowego banera, stare wierzby, które w mojej okolicy spotkać można, wędruje do Oleńki, autorki fascynującego bloga http://wewanderers.blogspot.com
W uzasadnieniu napiszę, że Ola wzruszyła mnie tym, że dokładnie przeczytała całego mojego bloga ( nauczyciele bywają drobiazgowi:-)))))) i zadedykowała mi przepiękny wiersz, który wzruszył bardzo moje matematyczne serce. Oto on, sami poczytajcie:

Z gąszczu różanego raju, spośród łanów georginii
Wyszła Basia, dobra wróżka i szepnęła do motyli
Jeszcze chwilkę tu posiedźcie, w pięciu porach mego roku
Namaluję z wami szczęście i prostego życia spokój

I opiszę to w swych wierszach, niech zatętnią uczuciami
Potem wzlecę w mych wspomnieniach, gdzie dziecięcych lat aksamit
Gdzie przy świetle małej lampki baśnie trwały i wzruszenia
A dziewczynka z warkoczami wędrowała w swe marzenia

Przepłynęły lat obłoki, świat się zmienił, ludzie, chwile
Lecz jak dawniej w Basi sercu są anioły i motyle
Pachną farby, kwiaty, ciastka, książki właśnie otworzone
Miłość, wiara i nadzieja opiekują się jej domem…

I niech to trwa Basieńko!***

 A nagroda pocieszenia, czerwona róża powędruje do Joli z http://yolanda-art.blogspot.com/     właśnie za to, że podkreśliła nauczycielski charakter mojej misji, nawet tej blogowej...

.... Przychodzę tu jak do ulubionej Nauczycielki, która zawsze potrafi zainteresować nawet znudzonego ucznia. Nie przez przypadek zostałaś pedagogiem. Myślę, że to było Twoje przeznaczenie. Czasem zazdroszczę Twoim uczniom, bo choć w swoim życiu spotkałam wielu nauczycieli, jako uczennica i potem już w dorosłym życiu, Ty wydajesz się wyjątkowa, dajesz nam odrobinę swojej wrażliwości na piękno rzeczy zwykłych... jestem pewna, że tego samego uczysz swoich uczniów i dajesz im tę samą wrażliwość. Jeśli mam wybrać jeden post, choć wszystkie są fascynujące, to wybieram ten zatytułowany "Refleksje "starej"nauczycielki" Ten post jest pouczający...i bardzo ważne są słowa Korczaka nie tylko dla nauczycieli ale również dla nas rodziców. Myślę, że każdy rodzic, nauczyciel powinien nosić w sercu na co dzień przykazania "dziecka"... tylko wtedy mamy szansę porozumieć się z młodym pokoleniem, z młodzieżą, z dziećmi. A przecież od tego porozumienia zależy przyszłość....

Wszystkim biorącym udział w zabawie i Wszystkim Bywalcom mojego bloga serdecznie dziękuję, pozdrawiam, zapraszam i już dziś zapowiadam kolejne candy, na które nie trzeba będzie odrabiać zadania domowego:-)
A dosłownie przed chwilą otrzymałam fantastyczny prezent od Bożenki http://bozenaskowo.blogspot.com/ :
cudnej urody serduszko ( znacie hafty Bożenki i inne wytwory jej genialnych rąk) oraz kartkę z ulubionymi przeze mnie konwaliami ( Bożenka dokładnie czyta moje posty) i szczerymi życzeniami.

 A na dodatek jest przesyłka dla Ani, mojej młodziutkiej, utalentowanej poetki. Bardzo Ci Bożenko dziękuję, a prezent przekażę Ani po feriach, które dziś zaczęliśmy. Zrobiłaś nam przemiłą niespodziankę, ale Ty masz wielkie serce...i dlatego posyłasz innym tyle radości...

40 komentarzy:

 1. Dla zwycięzców gratulacje :)
  Dla Ciebie, Basiu, najserdeczniejsze podziękowania za to, ze tyle pięna nam (mnie) dajesz!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla zwycięzców :) Dziękuję Ci Basiu za zabawę ! Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 3. No ostatnio nie mam szczęścia w losowania, ale szczerze gratuluję zwycięzcom i dziękuję za zabawę
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Basiu, to był iście salomonowy wyrok:) Wygrana w pełni zasłużona!:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje dla zwycięzców !!!!
  Prezent - serduszko prześliczne.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje :))
  Ja ogromnie się cieszę, że jesteś w necie :)))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje...
  Basiu każdy Twój post jet dla mnie ważny i piękny. Jak nie mam czasu, oglądam potem po kolei...
  Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 9. Basieńko kochana! Dziękuję z całego serca! Jestem bardzo wzruszona, nie spodziewałam się....:-))))************♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniały wiersz Ola napisała z takiej blogowej okazji. Gratuluje jej pięknego obrazka, który otrzyma od Ciebie.
  Ty zaś Basiu, pisz dalej, pokazuj zdjęcia i swoje obrazy na swoim blogu . Będę zaglądać z wielką przyjemnością.
  Uściski i pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy post jest piękny, każdy jest inny i jest jedyny w swoim rodzaju, gratuluję i dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję wyróżnionym osobom. Wnosisz Basiu swoim blogiem wiele ciepła, emanuje z niego wielka miłość nie tylko do młodzieży ale Twoich okolic. Tych bliskich i tych troszeczkę dalszych (Kraków). Powtórzę się zapewne ale podziwiam Twoją umiejętność ubrania w słowa " tego co w duszy gra" Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję Basiu za wyróżnienie.....tekst byl pisany szczerze nie na potrzeby konkursu...dziekuję równiez przedmówczyniom za gratulacje, pozdrowienia dla wszystkich:-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo Wam dziękuję, jesteście dla mnie wszystkie WAŻNE...

  OdpowiedzUsuń
 15. uważam Twój wybór za trafny bo wiersz o Tobie jest tak prawdziwy i piękny że chylę czoła jego autorce:)))

  OdpowiedzUsuń
 16. wybory zawsze są trudne, ale myślę trafny wybór zrobiłaś pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Zwyciężczyniom gratuluję, a Tobie, Basiu, jeszcze więcej takich "uczniów" jak my, którzy, można by powiedzieć, znają Ciebie niemal od podszewki: i Twoje myśli, i uczucia i owoce Twoich pasji... Ach, Basiu, nie potrafię ubierać w słowa, tego, co czuje; a więc życzę sobie i innym, byś niezmiennie z Nami trwała :))) Cieplutko pozdrawiam i do serca tulę

  OdpowiedzUsuń
 18. Gratulacje dla wygranych!
  Wiersz chwytający za serce! Piekny :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Basiu, piekny wiersz otrzymałas w prezencie, jest uroczy, zasługujesz na taki hołd gdyz naprawde jestes wyjątkowa i zawsze o kazdym pamietasz, zycze Ci wielu radosnych chwil zwłaszcza podczas blogowania, pozdrawiam Beata:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Basiu:)jesteś niesamowitą szczęściarką:)))napisano o Tobie wiersz:)))i to jeszcze jaki piękny:)sama bym tego lepiej nie ujęła:))zasługujesz na największe serce ,bo Ty dzielisz się nim z nami:)))
  pozdrawiam cieplutko:)))

  OdpowiedzUsuń
 21. Otrzymałam od Was wszystkich dużo radości, więc też chcę Wam tę radość posyłać!

  OdpowiedzUsuń
 22. Zapraszam na śledzika serdecznie pozdrawiam
  ŚLEDZIK

  OdpowiedzUsuń
 23. Basiu, widzę, że miałaś nie lada dylemat, ale wybrałaś szczerym sercem, gratuluję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Gratulacje dla zwycięzców, a Tobie Basiu podziękowania za to że stworzyłaś to niezwykłe miejsce. Nie tylko z dużą przyjemnością tu zaglądam, ale i wielką ciekawością . Pozdrawiam bardzo serdecznie i zajrzę jeszcze żeby poczytać zaległe posty.

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziękuję za zrozumienie i dobre słowo!

  OdpowiedzUsuń
 26. Gratulacje dla zwycięzców. Widzę że ostatnio mnie dużo ominęło ale najpierw lenistwo w sanatorium a teraz taką mam grypę że ledwie zipię i z trudem wstaję z łóżka. Miałam tyle planów i wszystko na razie poszło w odstawkę.
  Pozdrawiam serdecznie Zosia.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ola pięknie napisała! gratuluję ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Mnie trudno było wskazać jeden post, bo wszystko co piszesz, Basiu, sprawia, że nie potrafię przejść obojętnie, tak po prostu przeczytać i już...Zawsze zatrzymuję się , są chwile refleksji, zadumy, uśmiech przemknie po twarzy , lub łza popłynie i za to Ci dziękuję:) Tak trzymaj ! Gratulacje dla wyróżnionych :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 29. No normalnie z oburzania we mnie wre i wrze i buzuje wszystko! :-)))) Bo jakżeż można, nagradzając oczywiście słusznie i zasadnie Panie Wygrywające, tę z Główną Wierzbową Wygraną i tę z Różanym Obrazem, napisać, że Ola Cię wzruszyła bo naprawdę przeczytała cały Twój blog???:-)))))) No a ja to niby co robię? Też czytam! :-)))))) Też czytam cały, każde słówko, choć hurtem, to prawda... hurtem i z kawą, i raz na jakiś czas, krótszy lub dłuższy, ale czytam calusieńkie wpisy! No! ufff, uffff... i gdy tak sobie "pokrzyczałam" na Ciebie to para ze mnie uszła:-)))
  Oczywiście ja sobie z tymi pretensjami to tak żartem:-)))
  Pozdrawiam Cię Basiu ciepło i bardzo serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edytko, uwielbiam niesforne i " pyskate" dzieci, takie co mówią otwarcie, co im na sercu leży:-)
   Takie dzieci mnie mobilizują, pobudzają moją czujność na tyle, że nie popadam w rutynę i ciągle muszę się starać!!!!!! I dlatego dostaniesz nagrodę niespodziankę, bo jesteś asertywna i tak trzymaj:-) ale się ubawiłam- super, super wpis:-))))) No, już cichutko, spokojnie, uważaj na ciśnienie:-)))))

   Usuń
 30. ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, ja przecież tylko sobie a muzom pyszczyłam:-) przecież wiesz, Basiu, że to tak dla żartu:-) Proszę nie czuj się wcale zobowiązana do żadnej nagrody niespodzianki, naprawdę:-) :-))) Bo tak naprawdę chciałam Cię upewnić, że ja bardzo, ale to bardzo, lubię czytać to, co piszesz. Każdą ciekawą opowieść chłonę jak gąbka i każda bardzo mnie cieszy.
  I niestety nie jestem asertywna, a może to i dobrze? Bo asertywność jest troszkę przereklamowana, a i często w ten sposób tłumaczy się własne lenistwo:-))))))
  I cieszę się, że nazwałaś mnie niesforną! Bo ja zawsze byłam taka strasznie grzeczna, za grzeczna. I kiedyś, w trzeciej klasie podstawówki stałam się nagle bardzo szczęśliwym człowiekiem, gdy pewnego dnia dostałam uwagę za huśtanie się na drzwiach od kabiny w ubikacji:-)))))) Do dziś cała moja rodzina pamięta tą radość.
  Pozdrawiam bardzo ciepło:-))) i naprawdę nie niespodziankuj mnie Basiu, nie zasłużyłam sobie niczym:-)

  OdpowiedzUsuń
 31. " Słowo się rzekło, kobyłka u płota..."
  A ja lubię niespodziankować:-)))))))
  Natomiast ja byłam strasznie " przebojowa" w podstawówce, co najdobitniej odkładało się na dokuczających nam kolegach:-))))

  OdpowiedzUsuń
 32. Basiu...zaglądam do Ciebie z radością! :)*** zawsze chętnie czytam i co najpiękniejsze dla mnie: to że zawsze mnie wzruszasz! Czytając Twojego bloga chcę zawsze mieć czas delektować się nim bez pośpiechu...Dziękuję że pokazujesz nam swoją wrażliwość, Twoje piękne ciepłe serce zaprasza do tego by tu wracać...Z przyjemnością uściski przesyłam :)

  OdpowiedzUsuń